Mızıkanın Korunması ve Saklanması

0
959

Bu yazımızda mızıkanın nasıl saklanması ve korunması konusuna değineceğiz.

Kutusuz asla saklamayın

Birçok modelde yapısı gereği dış darbelere karşı oldukça dayanıklı olan mızıka için en büyük tehlike toz ve kum gibi mızıkanın deliklerinden içeri kaçabilecek maddelerdir. Bu maddelerden korunması için ise alabileceğiniz en büyük önlem mızıkanızı çalmadığınız zamanlarda kutusu ile birlikte muhafaza etmektir.

Çaldıktan sonra ne yapılmalı?

Mızıkanızı çaldıktan sonra rutin olarak yapmanız gereken bir bakım var mı diye merak ediyorsanız eğer cevaplayalım; Mızıkanızın ağız kısmını elinizdeki bir bez veya peçeteye vurarak içerisinde kalan sıvıları tahliye edebilirsiniz.

Bu işlem dışında temizlik maksadı ile deliklerden içeri kulak pamuğu, kürdan, kibrit gibi maddeler ile müdahale etmeyin.

Mızıka temizliği nasıl yapılmalı?

Mızıka yukarıda belirttiğimiz konulara dikkat etmeniz takdirde uzun bir süre temizlenmeye ihtiyaç duyan bir enstrüman değildir fakat temizlenmesi gerektiğinde ne yapacağınızı merak ediyorsanız Mızıka Temizliği ve Bakımı yazımıza giderek bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mızıkanın korunması ve saklanması konusu özetle bu kadar 🙂 Diğer makale ve dersler için sitemizde dolaşmaya devam edebilirsiniz. Aklınızdaki sorular için ise yazının hemen altında bulunan yorum alanını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here