Hohner Special 20 İncelemesi

0
1241

Mızıkaya dair Türkçe içerikli kaynak çok az olsa dahi hemen hemen her mızıka yazısında başlangıç mızıkası olarak Hohner Special 20 modelinin önerildiğini görebilirsiniz. Neden bu kadar çok öneriliyor gelin bir bakalım.

Çalması Daha Mı Kolay?

Başlangıç için çokça önerildiğine göre en önemli sebeplerinden biri çalımının daha kolay olduğu aklınıza gelebilir. Bu bir bakıma doğru. Kimi mızıkalardan ses alabilmek daha zordur. Ve kullanılan malzemeden, tasarımdan ötürü de alışma sorunu yaşayabilirsiniz. Special 20 bu konuda çok optimum bir model. Delikler arası geçişte dudağı hiç tahriş etmiyor ve ses almak diğer birçok modele göre gerçekten daha kolay. Ses alması zor olan mızıka kötü mızıka demek değildir fakat başlangıç için zorlayıcı ve heves kırıcı olabileceğinden önemli bir husus.

Bend Tekniği ve Mızıka Temizliği

Mızıka öğrenim sürecinin başlarında duyacağınız ve öğrenmek isteyeceğiniz tekniklerin başında bend gelir. Bu model başta bend olmak üzere diğer birçok tekniği uygulama konusunda daha kolaydır. Bu sayede sunmuş olduğu bu kolaylık öğrenim sürecinde çok yardımcı olacaktır.

Ve başlangıç için mızıka seçerken dikkat etmemiz gereken son nokta ise mızıka temizliğidir. Kolay temizlenebilir bir mızıkaya sahip olmak başlangıçta önemlidir, bu açıdan da Special 20 gayet iyi bir model.

Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Acemi birinin anlayamayacağı birçok gizli sorun enstrümanda olabilir. Bu gitar, keman gibi enstrümanlarda çok daha sık rastlanır. Mızıkalarda karşılaşabileceğiniz sorunlar şunlardır: Mızıkanın akordu kaçık olabilir, reedlerinde hasar olabilir, gövdesinde çatlak veya hava kaçığı olabilir. İmkanınız varsa yanınızda bilen biri ile gitmekte fayda var fakat kurumsal ve bilinen bir markadan aldığınızda da aslında bu sorunları yaşamanız pek olası değil. Hatta çok düşük diyebiliriz. Mızıka çok hassas bir enstrüman değildir.

Hohner Special 20 Fiyatı Nedir?

Ülkemizde doların sürekli değişkenlik göstermesinden ötürü net bir rakam söylemek mümkün değil fakat şu sıralar 100₺ ve 140₺ arasında bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Sonuç: Hohner’in Special 20 modeli başlangıç ve kimilerine göre ileri seviye için gayet uygun bir modeldir, gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Tüm sorularınızı yazının hemen altında bulunan yorum alanından iletebilirsiniz, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here